NEVIEN s.r.o.

Na Břehách 255
Hradec Králové
500 11


tel: 732 109 290

Při objednávání prosím o přednostní využití e-mailu
neskrabalova@nevien.cz

Harmonie broskvového háje

192 GUI PI WAN
Duševní přepracovanost, poruchy spánku, nadměrné přemítání. Posílení mentálního výkonu.
Český název
HARMONIE BROSKVOVÉHO HÁJE
Zaměření
- duševní přepracovanost
- zapomnětlivost a zhoršená intelektuální výkonnost
- poruchy spánku při nadměrném přemítání
- sklon k úzkosti a srdeční neuróze
- potřeba zvýšeného mentálního výkonu (zkoušky, termínovaná duševní práce)
Popis
Nadměrné přemítání snižuje hladinu energie v organizmu, říká jedna z pouček čínské medicíny. Podobné nepříznivé účinky má i "dlouhé sezení", nepravidelnost a špatné složení stravy. Převaha duševní aktivity na úkor fyzického pohybu zhoršuje fyzickou kondici již z prostého ochabnutí svalového tonu a zhoršení cirkulace. To jsou jedny z hlavních příčin vedoucích k přepracovanosti, zejména duševní, k celkovému vyhoření. Nastává zhoršení duševních funkcí, paměti, soustředěnosti, dostavuje se napětí a podrážděnost, úzkost, poruchy spánku s neustálým přemítáním, bušení srdce a celková únava. Směs je setavená velmi harmonicky - povzbuzuje tělo, zklidňuje psychiku a zlepšuje duševní funkce.
Poznámky
U této směsi je hezky oslovená potřeba skloubit nespavost zároveň s únavou. Věřme regulačním schopnostem našeho organizmu. Po vhodném "nakopnutí" si tělo rádo sjedná nápravu, po které prahne.
Dávkování a doba užívání
3 x denně 8 kuliček je běžnou dávkou pro dospělého člověka. Výjimečně (noční řízení auta, poslední den před zkouškou atd.) se podávají dávky vyšší až do dávky 20 kuliček po dvou hodinách.Dostavení se účinku odpovídá stavu, pro který se směs užívá. Pokud je užívaná pro zlepšení výkonnosti před zkouškami, je efekt patrný ihned. U přepracovanosti, poruchách spánku, zapomnětlivosti a dalších vyjmenovaných problémech se viditelný účinek dostavuje do jednoho měsíce užívání.
Soudobý pohled
Moderním slovníkem by se účinek směsi popsal jako účinek adaptogenní, tedy účinek, který napomáhá organizmu "přežít", adaptovat se na vzniklou situaci. Hlavní působení směsi míří k centrálnímu nervovému systému, kde se zvyšuje látková výměna, zlepšením prokrvení. Směs však nevyvolává nechtěnou stimulaci, což vyplývá i z toho, že v popsaných indikacích zlepšuje spánek. Jde spíše o ekonomizaci mentálních procesů - tedy zabrat, když je potřeba a vypnout, když si člověk potřebuje odpočinout a zregenerovat. Toto působení je zajištěno zejména semínkem bioty a jujuby, plodem longanu a dalšími. Druhá skupina bylin upravuje a zlepšuje tělesnou energii, čímž brání pocitu fyzické pnavy a zmlácenosti (kozinec, atraktylis, pazvonek, lékořice).
Charakteristika
Klasický předpis, užívající se při únavnosti s nočním pocením, palpitacích, zhoršování paměti, neklidu a úzkosti, nespavosti či neklidném spánku. Tyto stavy bývají vyvolané narušením sleziny nadměrnou mentální aktivitou a přemítáním. Zlepšuje zažívání doplňováním QI sleziny. Užívá se rovněž u nenormálního děložního krvácení. Často se podává pro zmírnění břišní distenze, vyvolané jinými tonizačními předpisy.