NEVIEN s.r.o.

Na Břehách 255
Hradec Králové
500 11


tel: 732 109 290

Při objednávání prosím o přednostní využití e-mailu
neskrabalova@nevien.cz

Pevnost palácového pilÍře

201 DU HUO JI SHENG WAN
Bolesti dolní části zad, kyčlí či kolenou spolu se slabostí a ztuhlostí kloubů a averzí k chladu.
Český název
PEVNOST PALÁCOVÉHO PILÍŘE
Zaměření
-bolesti a pocit tíhy převážně v dolní části zad a v dolních končetinách
-chronické bolesti kloubů reagující na změny počasí
-ranní "rozlámanost" a zhoršení bolestí zad po fyzické námaze
Popis
Jedná se o směs ovlivňující bolesti v bedrech a dolních končetinách, nosných kloubech organizmu, typicky reagujících na změny počasí. Chlad, vlhko nebo pobyt v průvanu příznaky zhoršují a naopak teplé, suché prostředí je zlepšuje. Směs obsahuje byliny, které zlepšují prokrvení a výživu postižených kostí a kloubů, utišují bolesti, pomáhají při chronických zánětech a otocích, chrání před přecitlivělostí na změny počasí.
Poznámky
Směs výrazně zmírňuje bolesti provázející chronická revmatická onemocnění kloubů, zejména v dolní polovině těla. Neužívá se u zarudlých bolestivých kloubů.
Dávkování a doba užívání
3 x denně 8 kuliček. Zlepšení lze pozorovat u akutních obtíží po 1 - 2 týdnech, při chronických obtížích po 4 - 6 týdnech. Vhodné doplnit s lokální léčbou např. v podobě bylinných náplastí.
Soudobý pohled
Dang shen (Radix codonopsis pilosulae), Fu ling (Scleroticum poriae cocos), Gan cao, Sheng di huang, Dang gui (Radix angelicae chinensis) a Chuan xiong (Radix ligustici walichii) zlepšují zažívání, doplňují krev a regulují proudění energie Qi a krve. Když máte dostatek krve a energie Qi, obě volně cirkulují a nedochází k blokádám způsobujícím bolest. Du zhong (Cortex eucommiae ulmoidis) posiluje ledviny, zpevňuje bederní oblast, vyživuje šlachy a klouby, upravuje cirkulaci energie Qi a krve Du huo (Radix angelicae pubescentis) hlavní bylina posilují bederní oblast. Tlumí bolesti zad - jak akutní, tak chronické. Odstraňuje nepříjemné příznaky spojené s postižením kloubů tím, že odvádí vítr a nadměrnou vlhkost. Sang ji sheng (Ramulus loranthi) vyživuje játra a ledviny, zpevňuje bedra a kolena, doplňuje krev a tělesné tekutiny. Tím vyvažuje vysušující a zahřívající působení ostatních bylin obsažených ve směsi. Rou gui (Corex cinnamoni cassiae) zahřívá ledviny, zvyšuje vitalitu tím, že "rozdmýchává oheň, který prohřívá všechny dráhy v těle" Qin jiao (Radix gentianae), Fang feng (Radix ledebourellae divaricapae), Niu xi (Radix actyranthis bidentatae) a Xi xin (Herba asari) podporují cirkulaci, zvlhčují šlachy a zmírňují příznaky u postižených kloubů
Charakteristika
Jedna z nejznámějších směsí k léčbě Bi syndromů a to hlavně s postižením dolní části těla. Přestavuje kombinaci bylin užitých k vyloučení všech tří škodlivých činitelů s bylinami posilujícími QI a krev. S moderního pohledu se užívá pro léčbu revmatizmů, ischiasu či jiného postižení nervů projevující se bolestmi.