NEVIEN s.r.o.

Na Břehách 255
Hradec Králové
500 11


tel: 732 109 290

Při objednávání prosím o přednostní využití e-mailu
neskrabalova@nevien.cz

Pilulka šesti chutí

181 LIU WEI DI HUANG WAN
Pocit vnitřního horka, sucho v ústech a krku. Pobolívání v bedrech a kolenou. Noční pocení.
Český název
PILULKA ŠESTI CHUTÍ
Zaměření
- bolesti a slabost v bedrech a kolenou
- neklid, nespavost
- chronické pobolívání v krku či sucho v krku
- závratě
- vysoký krevní tlak v počátcích
- hučení v uších
- noční pocení
- uvolňování zubů
- bolesti pat
Popis
Ledviny, jako každý orgán v těle, mají dva aspekty – yinový a yangový. V případě vyčerpání yinu se objevují příznaky tzv. vnitřního horka – pálení dlaní a plosek nohou, nespavost, neklid, špatná paměť, pobolívání v zádech a kolenou, chronické pobolívání v krku, výron semene, pocit vnitřního horka. Vyživení yinu ledvin je pak jedinou možností, jak daný stav zmírnit a posléze obtíže zcela odstranit. Základní směs k posílení energetických rezerv organizmu, další z anti-aging formulí.
Poznámky
Rovněž jako základní směs pro diabetes, či při zvýšeném krevním tlaku v počátku léčby. Může se podávat dlouhodobě.
Dávkování a doba užívání
3 x denně po 8 kuličkách po dobu 2-3 měsíců. Výrobek není určen pro děti.
Charakteristika
Základní směs k výživě YIN ledvin, jater a sleziny a doplnění QI ledvin a sleziny. K indikacím pro její podání patří bolesti a slabost v bedrech a kolenou, horko pěti srdcí, neklid, nespavost, noční pocení, závratě, hučení v uších, chronické pobolívání v krku, impotence, výron semene, vysoký krevní tlak z nedostatku YIN ledvin. Patří k základním předpisům při diabetu. Může se podávat dlouhodobě.
Působení
ZI YIN BU SHEN - rozhojní YIN, doplní ledviny. Císařem směsi je SHU DI HUANG (Radix Rehmaniae Glutinosae Praep.), ktreý mohutně doplňuje krev a esenci JING, v širším pohledu pak YIN´všeobecně. Jeho ministry jsou SHAN ZHU YU )Fructus Corni Officinalis), který doplní zejména QI a YANG jater a ledvin, a SHAN YAO (Radix Dioscoreae Oppositae), které doplňují QI a YIN ledvin, žaludku a plic. Asistenti FU LING (Sclerotium Poriae Cocos) a ZE XIE (Rhizoma Alismatis Orientalis) odvádějí přebytečnou vlhkost, ZE XIE spolu s vlhkostí napomáhá odchodu horka z nedostatku. MU DAN PI (Cortex Moutan Radicis), další asistent, kontroluje oheň jater, který může vzplanout v důsledku nedostatečnosti YIN ledvin a jater.