Reishi

K002 REISHI


Český název
Lesklokorka lesklá
Zaměření
- alergie
- zdravý imunitní systém
- zdravý respirační systém
- podpora psychiky
- zdravá játra
- zdravý kardiovaskulární systém
- zdravý respirační systém
- zdravý spánek
- detoxikaci organismu
- organismus při chemoterapii či radioterapii
Popis
Reishi (Ganoderma lucidum - lesklokorka lesklá) je jedním z nejoceňovanějších léčiv tradiční čínské medicíny. V překladu znamená "božská houba nesmrtelnosti". Reishi obsahuje značné množství aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků.
Poznámky
Produkt není určen pro děti do 3 let, pro těhotné a kojící. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.
Dávkování a doba užívání
Při zdravotních problémech: 3-4 kapsle denně do zmírnění problémů (je vhodné poradit se s lékařem či praktikem čínské medicíny). Doporučujeme užívat vždy 5 dní v týdnu a 2 dny vynechat Při preventivním užívání: 1-2 kapsle denně (2-3 měsíce v roce).
Charakteristika
- teplota - neutrální - chuť - sladká a lehce hořká - tropismus - srdce, játra, plíce (podle některých pramenů má tropismus i k ledvinám)
Působení
- doplňuje Qi a vyživuje krev - uklidňuje ducha - transformuje hleny a zastavuje kašel - utišuje dušnost - posiluje esenci ledvin
Indikace TCM
Reishi podle tradiční čínské medicíny výrazně doplňuje Qi a krev. Užívá se proto u stavů vyčerpanosti a únavy, a to jak fyzické, tak psychické, u oslabeného trávení, nadýmání, kašovité stolice, nechutenství... Vhodná je u poporodních únav a dalších poporodních problémů, jako je padání či horší kvalita vlasů. Pro své doplňující vlastnosti se užívá u pacientů oslabených dlouhodobou, chronickou nemocí. Díky svému tropismu k srdci dokáže i doplňovat krev srdce a tím uklidňovat ducha Shen, který řídí psychiku a emoce celého těla. Reishi je tedy vhodné použít u stavů, jako je nespavost, bušení srdce, psychická únava, mentální neukotvenost, nesoustředěnost, duševní neklid, bledost, závratě... V dílech klasiků se zmiňuje její vlastnost posilovat paměť a hlavně prodlužovat věk a stávat se nesmrtelným. Reishi má vztah i k plicím. Dokáže transformovat hleny, čímž zastavuje kašel a dušnost. Vhodná je zejména u hlenů chladného typu. Při léčbě astmatu se často používá spolu s Cordycepsem.